Domena

Domena

Domena

Wybór domen generalnie bazuje przede wszystkim na powiązaniu tematycznym. Chodzi o to, żeby pomiędzy stroną internetową a konkretną nazwą adresu do niej nawiązującego i odsyłającego, były ze sobą odpowiednio połączone. Jest to bardzo istotne chociażby z tego względu, że w ten sposób łatwo jest potencjalnemu użytkownikowi znaleźć dokładnie taką treść, jaka go interesuje.http://elektrotechmed.com Musimy zwrócić uwagę także na fakt, że na chwilę obecną występuje bardzo wiele rozmaitych serwisów, dlatego też nie powinno nas dziwić, że nas nie jest jakoś specjalnie rozpoznawalny wśród użytkowników. Bowiem, jak może być rozpoznawalny, jeżeli odsyłający do niego adres nie jest za bardzo charakterystyczny czy też kompletnie nie współgra ogólnie z serwisem i jego profilem.

Warto zwrócić uwagę na to, aby polując na określone domeny, wybierać te konkretne ich rodzaje, jakie na przykład odwołują się tematyką ściśle do charakteru naszego serwisu. Na przykład renomowany salon dystrybuujący asortyment meblowy, powinien mieć w swojej nazwie, a w zasadzie dobrze aby miał w swojej nazwie, na przykład słowo kluczowe czyli „meble”. Do tego zalecają specjaliści, żeby domena poza samym nazewnictwem miała również często odwołanie do regionu czy miejscowości konkretnej, na terenie której działa dany podmiot gospodarczy i proponuje swoje usługi. Przykładowo niech to będzie odniesienie do województw typu mazowieckie, Mazowsze, Małopolska, podkarpacki itd.

Nie ma sensu decydować się również na takie domeny, które są za bardzo skomplikowane w swych nazwach. Nie przesadzajmy z długością słów, nie jest także wskazane, aby była to nowomowa, czyli słowa samodzielnie przez nas tworzone, na co czasem internauci zakładający stronę i szukający swojej domeny decydują się celowo, żeby serwis sieciowy wyróżniał się czymś konkretnym. Niemniej jednak nie zapominajmy, że nie jest to szczególnie dobry wariant. Dużo lepiej, aby domena wpadała nam w oko, była stosownie nawiązująca tematycznie, ale jednocześnie wyróżniająca się.

Wpis zawdzięczamy